Budownictwo ciągle się rozwija i obecnie coraz większy priorytet przyznawany jest oszczędnościom energii. Nie chodzi już tylko o to, by budynek generował jak najmniejsze straty energii – teraz liczą się rozwiązania, które umożliwią uzyskiwanie jej z alternatywnych źródeł. Ekonomicznie zorientowane budownictwo staje się tym samym również ekologiczne. Jednym z materiałów, które są dosyć często wykorzystywane jest aluminium. Wiadomo, że spore straty energii mogą być spowodowane stolarką okienną, dlatego też w budynkach, które z założenia mają być jak najbardziej energooszczędne, zwykle wykorzystuje się aluminiowe okna pasywne. Warszawajest miejscowością, w której takie rozwiązanie jest najłatwiej dostępne. Jeżeli zależy nam na tym, by okna w naszym budynku rzeczywiście zapewniały oszczędność energii, powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na współczynnik Uw lub Uf. Niska wartość takiego współczynnika oznacza bardzo dobrą izolację termiczną.

 

Warto zwrócić uwagę na system okienny MB-104 Passive, w którym współczynnik Uw dla okna otwieranego wynosi od 0,53 W/(m2K). Certyfikaty Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt potwierdzają, że są to okna idealne dla budownictwa pasywnego, o czym świadczą także same parametry tych okien. Dla wszystkich, dla których energooszczędność okien jest ważna, istotne powinny być takie parametry jak przepuszczalność powietrza, wodoszczelność, izolacyjność termiczna dla okna otwieranego oraz odporność na obciążenie wiatrem. Okna MB-104 Passive we wszystkich tych kategoriach wypadają bardzo dobrze. Innym, godnym polecenia rozwiązaniem są aluminiowe okna pasywne Warszawa MB-86. Współczynnik Uf w przypadku tych okien może wynosić już od 0,57 W/(m2K). Okna te zasługują na szczególną uwagę ze względu na zastosowanie w nich innowacyjnego rozwiązania, jakim jest aerożel, dzięki któremu izolacyjność termiczna okien MB-86 jest naprawdę wysoka.

 

Dlaczego ogrody zimowe?

 

Warto wspomnieć, że okna MB-86 są pierwszym na świecie systemem okiennym, w którym zastosowano aerożel. Doskonałe parametry wspomnianych okien, dzięki którym jak najbardziej można stosować je w budownictwie pasywnym, to ich nie jedyne zalety. Oprócz tego, że dzięki oknom MB-104 Passive czy MB-86 możliwe stanie się zaoszczędzenie energii i zapobieżenie stratom ciepła, to dodatkowo będą one służyć nam przez długi czas. Solidna konstrukcja wspomnianych systemów pozwala na tworzenie nawet wielkogabarytowych okien, ale przede wszystkim zapewnia wysoką wytrzymałość, co bezpośrednio przekłada się na długi okres użytkowania. Aluminiowe okna pasywne to wyjątkowe połączenie funkcjonalności, ekonomii oraz estetyki. To doskonałe rozwiązanie zarówno do budynków użytku publicznego, jak i do budownictwa mieszkalnego. Dzięki szerokiemu zakresowi szklenia obu wspomnianych systemów możliwe jest zastosowanie właściwie wszystkich typów szyb, w tym także antywłamaniowych. Pasywne okna aluminiowe to przyszłościowe rozwiązanie, które jest wdrażane w ekonomicznym budownictwie już teraz.

Sprawdź również: ogrody zimowe Warszawa, oranżeria Warszawa.