Aluminiowe okna pasywne Warszawa

Nawet osoba nie do końca zorientowana we współczesnych trendach w budownictwie z łatwością zorientuje się, że obecnie dużą popularnością cieszą się liczne przeszklenia, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych. Przeszklenia to nie tylko chwilowa moda, ale także sposób na to, by nadać budynkowi lekkości oraz przestrzenności. Systemy stworzone z myślą o tym, takie jak MB-77HS doskonale sprawdzają się w aranżacji wyjść na balkon czy taras bądź w ogrodach zimowych. Mimo, że duże duże przeszklenia w budynkach wyglądają atrakcyjnie, bardzo często kojarzą się ze stratami energii, co stoi w sprzeczności z drugim silnym dziś trendem w budownictwie, zwanym budownictwem pasywnym. Faktem jest jednak, że wybierając odpowiednie systemy okienno-drzwiowe, nie trzeba wybierać pomiędzy przeszkleniami, a energooszczędnością – rozwiązaniem są aluminiowe okna pasywne. Warszawa jest jedną z miejscowości, w których są one stosowane na szeroką skalę i bardzo łatwo dostępne.

Warto jednak wybierać mądrze, a w tym celu niezbędne będzie zapoznanie się z parametrami różnych systemów. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na współczynniki Uf i Uw, które określają stopień izolacyjności termicznej. Im niższa wartość takiego współczynnika, tym lepsze właściwości izolacyjne systemu. Wspomniany system MB-77HS to rozwiązanie, które zadowoli każdego, a dla najbardziej wymagających optymalny będzie system MB-86, w którym też po raz pierwszy zastosowano innowacyjny aerożel, posiadający właściwości izolacyjne. Odporność na obciążenie wiatrem także jest w pewien sposób decydująca, jeśli zależy nam na tym, by system okienno-drzwiowy nie tylko wyglądał imponująco, ale też czynił budynek bardziej ekonomicznym. Pod tym względem MB-104 Passive to przykład tego, jak dobre mogą być aluminiowe okna pasywne.

Warszawa i jej okolice przodują w budowie budynków pasywnych i ten system okienny jest tam bardzo często wykorzystywany. Certyfikaty Instytutu Domów Pasywnych PHI Darmstadt potwierdzają zresztą, że system MB-104 Passive jest jednym z lepszych rozwiązań dla budynków mających w sobie łączyć funkcjonalność, ekonomię i estetykę. Parametry techniczne są oczywiście istotne dla samej kwestii pasywności, ale należy zwracać uwagę także na inne kwestie, również te związane z montażem. Zakres szklenia jest istotny ze względu na możliwość zastosowania konkretnych szyb, np. antywłamaniowych, z kolei dostępne warianty listw do szklenia to m.in. kwestia estetyki. Szeroki zakres możliwości daje system okienno-drzwiowy MB-86 i stąd też jest często wybierany w budownictwie oraz wskazywany jako wzorcowy przykład pasywnych aluminiowych okien i drzwi. Parametry MB-86 zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób, nadają się również do różnego rodzaju konstrukcji, dzięki bardzo wytrzymałym profilom, które dzięki swojemu kształtowi umożliwiają stosowanie m.in. zawiasów ukrytych. Wspomniane systemy to doskonałe rozwiązanie łączące w sobie energooszczędność oraz dobrą estetykę.