Chociaż do pewnego czasu wydawało się to fanaberią bogatych ludzi, którzy nie mają co robić z pieniędzmi, dziś ogrody zimowe zyskują coraz większą popularność także wśród mniej zamożnych osób, które chcą mieć miejsce, w którym można się zrelaksować lub realizować swoje pasje związane z roślinami, ich hodowlą i pielęgnacją. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ oranżerie są w istocie niezwykle korzystne - decydując się na ich utworzenie, zyskujemy dodatkowe pomieszczenie o przyjemnym, przytulnym wnętrzu, przeszklonym i wypełnionym roślinami. Dodatkowo warunki panujące w oranżerii sprzyjają hodowli owoców i warzyw - to prawdziwa gratka zwłaszcza dla fanów zdrowej żywności. Nie należy jednak mylić ogrodów zimowych ze szklarniami.

 

Funkcje przydomowych oranżerii

 

Kiedyś, oranżerie były synonimem bogactwa i dobrobytu. Aktualnie, coraz częściej stanowią dodatkową przestrzeń, która uatrakcyjnia dom. Domowe oranżerie mogą być miejscem służącym do relaksu lub szklarnią do hodowli egzotycznych roślin. Tego typu obiekty, mogą być przedłużeniem domu lub stanowić osobny budynek. Oranżerie są całoroczne co jest dodatkową zaletą, biorąc pod uwagę polski klimat i trudności związane z uprawą niektórych gatunków roślin. Nowoczesne oranżerie wykonywane są z wysokiej jakości materiałów. Możesz je wykorzystać jako ogród, jadalnię czy miejsce pracy. Otoczenie zieleni sprzyja relaksowi i sprawdzi się w każdym domu. Konstrukcja ze szkła pozwala na wprowadzenie dużej ilości światła do pomieszczenia, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

 

Budowa oranżerii - technologie

 

Aktualnie wykorzystywane przy budowie oranżerii technologie pozwalają na realizację wielu pomysłów, m. in. w zakresie kształtu i powierzchni ogrodu zimowego. Większym ograniczeniem od rozwiązań technicznych jest tylko i wyłącznie wyobraźnia. Nasza firma już od jakiegoś czasu zajmuje się tworzeniem ogrodów zimowych. Budując oranżerie stawiamy na konstrukcje cechujące się lekkością i wytrzymałością oraz spełniające obowiązkowe warunki, takie jak ocieplenie i odporność na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Nowoczesne oranżerie są przeszklone, chronią przed deszczem i cechują się dobrą izolacją termiczną. Pozwalają utrzymać ciepło wewnątrz pomieszczenia i ograniczają dostęp chłodnego powietrza. Szkło wykorzystywane przez nas w konstrukcjach ogrodów zimowych jest wytrzymałe dzięki hartowaniu, jednak nawet w przypadku jego stłuczenia nie ma niebezpieczeństwa powstania odprysków. Ogród zimowy ma być funkcjonalny i komfortowy i my o to dbamy. Oranżerię projektujemy i budujemy z wykorzystaniem trwałych, wysokiej jakości materiałów. Budynek mieszkalny powinien harmonijnie łączyć się z ogrodem, niezależnie od powierzchni. Odpowiedni projekt oranżerii sprawi, że stanie się ona ulubionym miejscem zarówno do hodowli roślin jak i spędzania wolnego czasu czy przyjmowania gości.